Konya Bayan Boşanma Avukatı, Konya Mal Rejimi, Konya Trafik Kazası Avukatı, Konya Tapu Avukatı, Konya Vergi Avukatı, Konya İdari Hukuk Avukatı, Konya Nafaka Avukatı, Konya Miras Avukatı, Konya Ticari Davalar Avukatı, Konya Alacak Davaları Avukatı

Avukat, yargılama sürecinin önemli bir unsurudur. Hukuki süreci deneyimlemiş ve eğitimini almış kişidir. Vekalet ettiği kişinin haklarını korumaya yönelik hukuki işlemlerde bulunur. Bunun yanında avukatlık faaliyeti yalnızca yargılama işleri için değil danışmanlık ve hayatın her aşamasında gerçekleştirilen işlerin hukuka uygun olması için de faaliyet gösteren ve kendisine danışılan kişidir.

Ülkemizde avukatlık alanında bir ihtisaslaşma söz konusu değildir. Yani ceza avukatı, boşanma avukatı, gayrimenkul avukatı vb. gibi avukatlık alanları yoktur. Kural olarak bir avukat hukukun her alanında temsil ve danışmanlık hizmeti verebilir. Bununla beraber avukat, tercihen bir alana yoğunlaşıp o alanda uzman olabilir. Gayrimenkul avukatı adlandırması da bunu ifade eder. Gayrimenkul hukuku alanında uzman avukat için kullanılan tabirdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir